nissan-logo

Nissan se stane prvním japonským výrobcem automobilů, který se v roce 2018 utká v šampionátu elektromobilů FIA Formule E.

Účast na těchto neustále rostoucích závodech Formule E přinese značce Nissan přístup k globální platformě, na které může šířit svoje motto Inteligentní mobility Nissan, tedy strategii tří pilířů, která mění pohled na to, jak lze vozidlo řídit, napájet a integrovat do společnosti.

„Nepřekonatelný zážitek z okamžitého zrychlení a manévrovatelnosti typické pro vozy Nissan s nulovými emisemi slibuje, že šampionát Formule E bude velkou podívanou,“ říká Daniele Schillaci, výkonný viceprezident globálního marketingu a prodeje, vozů s nulovými emisemi a obchodem s bateriemi a předseda řídicího výboru Nissan pro Japonsko, Asii a Tichomoří. „Nissan bude první japonskou značkou, která se zúčastní tohoto neustále rostoucího šampionátu. Do Formule E si přinášíme naši dlouhou historii úspěchů na poli motoristických sportů. Získáme tím přístup k celosvětové platformě, což nám umožní představit nové generaci fanoušků automobilových závodů naši strategii Inteligentní mobility Nissan.“

„V DNA Nissanu je velká míra inovací v oblasti elektromobilů, nemluvě o dlouhé historii úspěchů na poli motoristických sportů,“ dodává Schillaci. „Je tedy logické, že se snažíme s naší účastí ve Formuli E propojit také tyto dva prvky.“

Šampionát FIA Formule E, který začal v roce 2014, je celosvětovou závodní událostí, při které se týmy a výrobci utkávají se svými elektromobily na městských okruzích v největších metropolích světa.

„To, že se do závodů zapojil někdo s tak zvučným jménem, jako je Nissan, je pro šampionát velký přínosem,“ říká Alejandro Agag, zakladatel a výkonný ředitel Formule E. „Nejenže je skvělé mít možnost přivítat nového výrobce do rodiny soutěžících ve Formuli E, ale zároveň je úžasné mít zde prvního výrobce z Japonska. Dokazuje to, že revoluce elektromobilů je vskutku globální. Japonsko je zemí úsvitu nových technologií a jedním z největších fanoušků Formule E. Posun k udržitelné mobilitě již začal a nedá se zastavit. Těším se, až se v pátém ročníku objeví na dráze nový vůz s logem Nissan.“

Nissan se zúčastní pátého ročníku závodů, který vychází na rok 2018, až šampionát elektromobilů oznámí nové specifikace šasi a baterií. Díky spolupráci s partnerskou značkou Renault bude společnost využívat znalosti a již dostupné výsledky vývoje a podpoří tak důraz na spolupráci a maximální kooperaci v automobilovém partnerství Renault-Nissan-Mitsubishi.

Čtvrtý ročník Formule E začíná v prosinci a pokračuje až do července. Během závodů navštívíme velká města po celém světě, jako je Hongkong, Berlín, Paříž, New York a Montreal.

Přečtěte si také:  BMW M3 prochází dynamickým testováním. Automobilka ve videu prozradila nové podrobnosti

Další informace o účasti značky Nissan zveřejníme později, blíže ke startu pátého ročníku.