Saleen ukázal své nejnovější dílo. 10kusový upravený Mustang Speedster oslavuje 40. výročí společnosti

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Saleen - 28. 3. 2023


Společnost Saleen, která je známá výraznými přestavbami automobilů, oslavuje 40leté výročí. V rámci toho představila upravený Ford Mustang. Jde o speedster s názvem SA-40, který vznikne v limitované edici pouhých 10 kusů. Půjde tedy o velmi exkluzivní zboží.

Tato stavba následuje podobný recept, s nímž americká společnost přišla před pěti lety v rámci oslav svého 35. výročí. V rámci toho 40. dostanou všechna auta žlutý lak Speedlab Yellow, který bude doplňovat černá grafika. Exteriér SA-40 je podobný tomu, který Sallen běžné nabízí i pro standardní upravené Fordy Mustang. Zvenku dostalo auto nové nárazníky, nové prahové nástavce, jiné přední blatníky s výdechy za předními koly, upravenou kapotu motoru a také zatmavená zadní světla.

Přečtěte si také:  I s elektromobilem může být v terénu zábava. Delta 4x4 upravila Teslu Model Y

Specifická jsou pro SA-40 pětipaprsková litá kola, taková jiná Saleen mít nemůže, stejně jako karbonové rámy za opěrkami hlav s grafickým zobrazením „40“. Když se kolem nich podíváte do interiéru, všimnete si, že ten nese kombinaci černé, bílé a žluté kůže s kontrastním prošíváním.

Oproti standardnímu Fordu Mustang byla upravena také technika. Pod kapotou je pětilitrový motor Coyote V8, který dostal podobná vylepšení jako standardní Saleen 302 Black Label. To znamená, že vzduch do sání neputuje atmosféricky, ale tlačí ho tam kompresor. Výsledkem je 588 kW/811 koní a celkem 915 Nm. Sériový podvozek byl vyměněn za komponenty Racecraft a nové jsou také brzdy přímo z dílny Saleen.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *