sABINE-sCHMITZ-Kodiaq-RS_Nurburgring_4

Sabine Schmitz má rakovinu. Oznámila to na svém facebooku

Autor: Pavel Srp - Zdroj: motor1.com, skoda-motorsport.com - Foto: Škoda - 25. 7. 2020


Není snad nikdo, kdo by neznal závodnici Sabine Schmitz. Teď ale svede boj nikoliv na dráze, nýbrž se zdravím. Na svém facebooku totiž v neděli oznámila, že bojuje s rakovinou.

Sabine Schmitz je známá tím, že německý závodní okruh Nürburgring, po němž odjezdila podle svého vyjádření více než 20 tisíc kol, zná jako své boty. Zajela na něm nejen báječný čas s dodávkou Ford Transit, když se v britském pořadu Top Gear dostala pod 10 minut, ale také rekord se Škodou Kodiaq RS. Mimochodem chvíli moderovala i Top Gear, to bylo po odchodu původní trojice Clarkson, Hammond a May.

Jenže teď má jiné starosti. Podle facebookového příspěvku bojuje s rakovinou už od roku 2017. Boj se dařilo jakž takž vyhrávat, ale aktuálně se prý rakovina vrátila v plné síle, což znemožnilo i start v závodech VLN v polovině července, kde původně byla uvedena ve startovní listině.

Přečtěte si také:  Sabine Schmitz by mohla mít "vlastní" zatáčku na Nürburgringu. Okruh už o tom mluví na sociálních sítích

Sabine Schmitz přejeme, aby se brzy uzdravila a (nejen) na Nürburgringu mohla přidávat další a další kola a mohla si stále užívat života.

Škoda nedávno příběh a život Sabine Schmitz popsala:

Děvče z hotelierské rodiny mělo následovat tradici a stát se respektovanou sommelierkou a provozovatelkou restaurace. Talent, vášeň a úžasná osobnost však poslaly Sabine Schmitz vstříc kariéře plné rychlosti a adrenalinu.

Narodila se v roce 1969 ve městě Adenau, přímo v srdci nejnebezpečnějšího závodního okruhu světa – severní smyčky Nürburgringu. Trať, která již od svého dokončení v roce 1927 přitahovala nejodhodlanější závodníky na těch nejrychlejších strojích, poskytla ideální příležitost pro rozvoj turismu v pohoří Eifel. Jména jako Louis Chiron, Rudolf Caracciola, Tazio Nuvolari a další proslavila tuto oblast již před druhou světovou válkou, v poválečných letech zde diváci mohli sledovat fascinující souboje, které se svými rivaly vedli například Stirling Moss, John Surtees, Jackie Stewart a další.

Sabine je nejmladší ze tří sester, její rodina vlastní proslulý Hotel am Tiergarten. Vystudovala hotelnictví a stala se sommelierkou, v pozdější době se vdala za hoteliera Recka a přestěhovala se do města Pulheim nedaleko Kolína nad Rýnem. Nordschleife se jí ale zaryla pod kůži. Už jako mladá se společně se svými sestrami se účastnila jízd na okruhu. Všechny tři také začaly závodit, pouze Sabine však u této ušlechtilé zábavy (či profese?) zůstala. Vítězila v šampionátu Rundstrecken Challenge Nürburgring, vytrvalostních závodech série VLN, slavnou 24 h Nürburgringu ovládla jako vůbec první žena v roce 1996.

Většina návštěvníků veřejných jízd na Severní smyčce si ji zřejmě pamatuje takto: Jedou, kouknou do zpětného zrcátka, o sekundu později jim v bezpečné vzdálenosti za zádí visí BMW M5 programu Ring taxi. Jakmile je to možné, ostrý sedan se smějící se ženou za volantem předjíždí a vysokou rychlostí mizí v dáli. To byl život Sabine až do roku 2011, kdy přestala s programem Ring taxi v rámci své firmy Sabine Schmitz Motorsport.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek