Jestli má nějak značka za sebou dost náročnou, a ne vždy úplně růžovou minulost, pak je to jistě Saab. Švédská automobilka má sice za sebou velmi zajímavé modely, o kterých se dodnes mluví jen v superlativech, ale její konec moc pozitivní nebyl.

V roce 2011, tedy v době, kdy to se Saabem bylo velmi nahnuté, přišla ale čínská společnost NEVS, která se rozhodla značku zachránit. Nebylo to úplně jednoduché, protože návrat Saabu trval dlouhých 6 let, ale vypadá to, že se zadařilo. I když vlastně jen částečně. Během toho času společnosti NEVS vypršela práva na užívání loga a označení SAAB. Proto novým modelům zůstane klasické švédské označení, ale jmenovat se budou NEVS.

Čínská společnost bude nový vůz s označením 9-3 vyrábět v nové továrně umístěné v čínském městě Tchien-ťin. Půjde o čistý elektromobil, který by měl být v Číně nasazen do zde velmi populárního carsharingu.

Společnost, která zde carsharing provozuje, už prý objednala 150 tisíc vozů, takže zájem tu zjevně je. A to i přes to, že zatím není úplně jasné, jaké budou specifikace nového elektromobilu. Mluví se jen o maximálním dojezdu zhruba 300 kilometrů a o použití technologických vychytávek které používá třeba Tesla. Ta je totiž v Číně velmi populární. Právě pro tuto popularitu pak NEVS plánuje výrobu ještě dalších elektromobilů postavených na základech Saabu. Ty už by ale měly mířit do segmentu SUV.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!
  • 1
    Share