S pick-upy se roztrhl pytel: přivítejte Renault Alaskan – foto + video

Autor: Jan Karlík - 2. 7. 2016


Oblíbenost pick-upů byla v Evropě ještě nějakou dobu zpět poměrně diskutabilní. Jako pracovní náčiní fungovaly výborně, nicméně mezi běžnou klientelu, respektive jako vůz do rodiny, obstály málokdy. Poslední dobou však můžeme v tomto odvětví pozorovat velké změny. Pick-upy začínají být civilnější, dostávají sofistikovanější podvozky, prvky výbavy, … Další, kdo věří ve vzestup kategorie pick-upů, je Renault.

Nový model nese název Renault Alaskan. Technickou spojitost Renaultu Alaskan celkem pochopitelně hledejte v Nissanu Navara NP300. Podobu vizuální pak v konceptu, který automobilka představila v loňském roce. Design je až na pár drobností takřka beze změn, takže si můžete všimnout typické masky chladiče, na kterou navazují LED světlomety. Po technické stránce se opravdu jedná o takovou Navaru ve francouzském kabátku. Světlá výška vozu je 230 milimetrů, to je hodnota, která by bez problémů měla zvládnout i větší terén. Že se nebude jednat pouze o princátko, které se zalekne práce dokazuje také fakt, že Renault se chlubí možností táhnout za autem až 3,5 tuny těžký přívěs.

V interiéru se usídlil sedmipalcový dotykový displej, který díky čtyřem kamerám umístěným kolem auta dokáže složit obraz z ptačí perspektivy. Tady už můžete vidět jisté zamíření na komfort. Nicméně spíše než bezproblémové zaparkování k obrubníku bude důležitý dobrý přehled o voze při jízdě v terénu.

Paleta motorů celkem logicky vychází z nabídky Navary. Ta je na českém trhu v prodeji výhradně se vznětovým čtyřválcem o objemu 2,3 litru o výkonu 120 kW (160 koní) nebo v provedení se dvěma turbodmychadly naladěném na 140 kW (190 koní). V závislosti na daných trzích přitom bude k dispozici i 2,5litrový benzinový čtyřválec (160 koní). Na výběr je buď šestistupňová automatická převodovka či sedmistupňový automat. Standardem se stane pohon zadních kol, za příplatek ovšem dorazí také systém 4×4. V takovém případě je přitom možné počítat s elektronickým středovým diferenciálem i mechanickým zadním diferenciálem, který umocňuje schopnosti v terénu.

Jako první se Renault Alaskan dostane ještě letos na kolumbijský trh, následovat bude i zbytek Jižní Ameriky. Nemusíte se však bát, vedle prodeje v některých afrických zemích je plánován také prodej v Evropě. Výrobu budou obstarávat továrny v Mexiku, Španělsku a také v Argentině.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru