skoda-pojisteni-asistencni_sluzba

S nepojízdným autem není potřeba čekat na pomoc kamaráda. Pomůže povinné ručení a linka pomoci řidičům

Autor: Anina Russová - Zdroj: Česká kancelář pojistitelů - Foto: Škoda - 8. 8. 2022


Je jedno, jestli jezdíte v autě starém nebo úplně novém, porucha může potkat kohokoliv. Může jít jen o prázdnou pneumatiku, ale i vážnější technický problém, který na místě nezvládnete vyřešit. S nepojízdným autem vám pak může pomoci přítel nebo třeba rodinný příslušník. Je ale dobré pamatovat na to, že v rámci povinného ručení může pomoci, byť třeba jen radou, i pojišťovna.

Pojišťovny totiž motoristům v rámci povinného nebo havarijního pojištění nabízí také asistenční služby. Jejich rozsah může být různý v závislosti na pojišťovně, ale většinou jde o odtah nepojízdného vozidla nebo zprovoznění vozidla na místě poruchy či nehody. Je dobré vědět, že většinou jsou tyto služby nabízeny bezplatně, jako takový bonus k pojištění.

Linka, která řeší problémy

Existují dvě možnosti, jak s pojišťovnou nenadálý problém řešit. Buď můžete na zadní straně zelené karty najít číslo přímo na vaši pojišťovnu nebo volat Linku pomoci řidičům na čísle 1224.

„Tato linka je určena všem motoristům, kteří potřebují pomoc s nepojízdným vozidlem na silnici a chtějí k tomu využít služeb, které jim poskytuje pojišťovna. Nezáleží na tom, zda motorista ví, kde je pojištěný, po zavolání na 1224 je vždy přepojen na asistenční společnost své pojišťovny, kde si domluví pomoc, kterou potřebuje. Motorista si ve stresu nemusí pamatovat složité číslo na asistenční společnost své pojišťovny, z linky 1224 je sem vždy přepojen. Samotný odtah či asistenci nerealizuje linka, ale přímo smluvní asistenční společnost pojišťovny, kam je motorista přepojen,“ vysvětlila Česká kancelář pojistitelů (ČKP).


TIP: Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění


Vozidlo nesmí překážet

Přivoláním asistenční společnosti zároveň motorista splnil svoji povinnost odstranit překážející nepojízdné vozidlo ze silnice. Každý řidič je totiž ze zákona odpovědný za odstranění nepojízdného vozidla, které způsobuje překážku v silničním provozu.

„Často existují situace, kdy motorista není schopen odstranění překážejícího vozidla zajistit, například pokud dojde při dopravní nehodě ke zranění a odvozu řidiče do nemocnice, pak o odstranění překážky rozhodne přivolaný policista a pověří odstraněním překážky správce komunikace či jiný subjekt,“ doplnila ČKP.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru