Závodní okruh Nurburgring je pro některé řidiče jako magnet. Můžete se s tím prát, můžete se snažit vzdorovat, ale stejně vás k sobě nakonec přitáhne neskutečnou silou a už nepustí. Po pár kolech, kdy si zvykáte na jeho magickou sílu a snažíte se, aby se vám netřásla kolena, si jeho dokonalost můžete začít užívat naplno. Jak takové užívání také může vypadat, vám v přiloženém videu předvede trojice šoférů rychlých SEATů Leon Cupra.

Králem “Ringu” mezi hot-hatchi je v současné době Volkswagen Golf GTI Clubsport S, který ho zajel za 7 minut a 49,21 sekund. Pod kapotou měl benzínový přeplňovaný dvoulitr o výkonu 310 koní, nicméně, aby byl rychlý čas zajištěn na sto procent, byly mu demontovány sedačky a celkově bylo auto hodně odlehčené. Nic proti tomu, ale tyto SEATy jsou prostě jiná liga.

Nejen, že jde s největší pravděpodobností o celkem sériové kousky, podle nás mají maximálně lehce upravené řídící jednotky, ale hlavně za volanty rozhodně nesedí profesionální jezdci. Ona ani ta jízda podle videa není nijak extra čistá a bezchybná. Ale je nesktečně zábavná, pohodová a to, s jakou lehkostí si tahle trojka vychutnává ostatní účastníky volných jízd, je až neskutečné. Hrdě ukážou zadní lampy i Mitsubishi Lancer EVO a mnoha dalším.

Pánům trochu závidíme, takhle přesně má vypadat ideální odpoledne. 🙂