Představte si, že jedete po městě, dodržujete dopravní předpisy, dáte přednost protijedoucím řidičům a když se cesta uvolní, rozjedete se. V tu chvíli se ale proti vám vyřítí šílenec jedoucí dálniční rychlostí. Nepříjemné, že? Ale to se stalo ve Velké Británii.

Nejde o scénář k novému dílu Kobry 11, ale o situace, která se opravdu stala v britském městě Amersham. I když jde o necelý rok starou událost, je to situace, která se může stát kdykoliv a komukoliv z nás.

Je otázkou, zda mohl této nehodě člověk z výhledu zabránit, z videa je totiž rychle se blížící Bentley Continental GT vidět. Možná by stihl zabrzdit, možná ne. Jisté ale je, že řidič protijedoucího auta jel opravdu rychle informace pod videem hovoří o 85 mph, tedy více než 130 km/h. Je také vidět, že (asi díky své vysoké rychlosti) nejdříve naboural pravou stranou do obrubníku, od kterého se odrazil a letěl přímo na auto s kamerou. Výsledkem byla opravdu velká rána.

Podle informací při této nehodě nedošlo snad zázrakem k žádnému úmrtí, ba ani k těžkému, ale dokonce ani k lehkému zranění. Obě auta však byla totálně zničena.