Rychle a hlučně: BMW 3.0 CSL Alpina na závodní dráze – video

Autor: Anina Russová - 6. 3. 2014


Jak snadné je zamilovat se. S touhle, dá se říct už babičkou, to bylo až nesmyslně rychlé. Tou starou kráskou, o které mluvím, je BMW 3.0 CSL Alpina. Umí to totiž i ve svých letech pořádně rozpálit na závodním okruhu….

Historie značky Alpina se začala psát už v roce 1960, kdy to byl ještě malý rodinný podnik zabývající se psacími stroji. Už v roce 1965 ale majitelé přišli na to, že chtějí expandovat dál, protože psací stroje moc nenesly. Původní záměr byl přeorientovat se na textil, ale nakonec z toho vyšly úpravy vozů automobilky BMW.

Samotné BMW si Alpiny poměrně rychle všimlo a už v roce 1970 je přijalo, jako oficiálního úpravce. Na tu dobu obrovský úspěch za neskutečně krátkou dobu. A není se čemu divit. Je jedno, jestli se podíváte na BMW Alpina z roku 1970 nebo na Alpiny ze současnosti, protože ta auta jsou skvělá a stále si drží několik nepřehlédnutelných znaků. Mezi ně patří ultralehká kola, která mají prakticky stejný design už od sedmdesátých let nebo patentovaná modrá barva, kterou vozy Alpina oblékají nějčastěji.

Dnes už Alpina není jen úpravce, ale samostatná automobilka. Vozy, které do jejích bran vjíždějí, jsou sice původem BMW, ale po výjezdu už mají dokonce jiné VIN a s původními BMW toho mají společného méně než by se na první pohled mohlo zdát.

Nutno podotknout, že dnešní BMW 3.0 CSL od Alpiny neobléklo barvu modrou, ale skvělou výraznou zelenou. Pod kapotou má šestiválcový motor o objemu 3.2 litru, který po profesionálním vyladění dosahuje výkonu 480 koní. Když si uvědomíme, že jsme stále ve zlatých sedmdesátých, tak je to ohroující. Maximální rychlost se zastaví na číslovce 291 km/h.

Užijte si skvělé záběry a skvělý zvuk téhle krásky. I když není nejmladší, naši pozornost si stále zaslouží.

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru