Když mluvíme o Rusku, většinou je to v souvislosti s tamními řidiči, kteří jsou esencí absolutního zmatku, vulgarit a často i neschopnosti správně vyhodnotit situaci. A na hrubý pytel, což tamní řidiči rozhodně jsou, je také potřeba hrubá záplata. Jenomže nám, tedy ve střední Evropě, přijde jak ten pytel, tak záplata lehce k smíchu.   

Jakkoliv jsou kousky tamních řidičů opravdu často velmi směšné, tamní youtubery nevyjímaje, na našich silnicích bychom takové piloty opravdu neradi potkávali. A stejně působí směšně i tamní policie, ale platí to, co s těmi řidiči. Takové horlivce bychom u nás asi nechtěli. Právě tamní policisté se berou hodně vážně, což dokazuje i video, které se před několika málo dny objevilo na instagramu Státního dopravního inspektorátu v Moskvě.

Video zachycuje několik staronových octavií, tedy modelů třetí generace, přičemž Škoda už prodává generaci čtvrtou. Než ji ale uvedla do světa, vyprodávala sklady a jedním z trhů, které jsou pro mladoboleslavskou značku hodně úspěšné, je právě Rusko. Není se tedy co divit, že část ruských skladových zásob převzala tamní policie. Celkem by mělo jít o více než 3000 aut, více než 100 jich pak bylo určeno výhradně pro moskevskou dopravní policii.

Přečtěte si také:  Test Škoda Enyaq iV 80x Sportline (2021)

Ta už auta převzala a nezapomněla se s tím pochlubit právě na instagramu. Nečekejte ale žádné nudné statické fotky. Je to Rusko, takže policejní video je jako návrat o pár desítek let zpět. Nechybí nastoupená jednotka, blikání majáky do rytmu hudby, proslov o ochraně rodin a připomenutí starých dobrých časů na příšerných plakátech. Tamní policisté v nových autech rovnou staví několik řidičů, kontrolují dopravu a tváří se u toho až neskutečně vážně. Nutno ale říct, že právě model octavia se pro policejní účely více než osvědčil. Ostatně, i v rámci služby na českých silnicích.