Zima je pro milovníky driftování jako dělaná. Smyky na sněhu si může vyzkoušet každý, kdo má auto. Je to bezpečnější než na asfaltu, protože díky sněhu pod koly jde auto do smyku poslat v mnohem nižších rychlostech. A té legrace kolem toho. Každý rok je to s prvním sněhem stejné. Jakmile se bílá krása udrží na silnici, vyrazí vstříc takovému dovádění každý, kdo může. V Rusku se takových pilotů sešlo na náměstí ve městě Ufa více než 30, takže je jasné, že neunikli policejnímu zájmu.

Ono také není úplně dobrý nápad vyrazit nelegálně driftovat doprostřed města. Ale to je prostě Rusko. Tam se asi nic moc neřeší, což dokazuje i video, zachycující celou tuto hodně bizarní akci. Když totiž dorazila policie na místo konání tohoto nelegálního srazu, vyhlédla si dva závodníky, které se rozhodla prolustrovat. Nic divného, ostatně si to vzhledem k tomu, co předváděli, zasloužili.

Ovšem to se po chvilce přestalo líbit ostatním účastníkům této sešlosti, kteří neudrželi nervy na uzdě a začali kolem policie kroužit jako hladoví žraloci kolem plavce. Někdo jel smykem, někdo prostě jen kroužil. Policisté byli zcela bezradní a ani přivolané posily s těmito řidiči vůbec nic neudělaly. Nakonec ale přijela spása. Policistům totiž došlo, že když drifterům vezmou sníh, driftovat přestanou. A tak se také stalo, když na místo srazu povolali sypač, který sníh odhrnul a ještě místo posypal solí. Brilantní řešení zdánlivě nevyřešitelného problému jak z amerického filmu, co myslíte? 😊