Caviar_tuning-Tesla_Model_S- (3)

Ruská společnost Caviar představila upravenou Teslu Model S s pravým 24karátovým zlatem

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Caviar - 3. 5. 2021


Když se nějaká společnost jmenuje ‚Caviar‘, asi bude každému jasné, že jí nezajímají obyčejní lidé, ale cílí na ty bohaté. V případě této společnosti z Ruska to navíc musejí být lidé bez vkusu, pro které představuje svoji úpravu elektromobilu Tesla Model S.

Ruská společnost Caviar je známá především tím, že nabízí exkluzivně designované telefony s drahými materiály. Teď se ale rozhodla expandovat a představila i svoji první úpravu auta. Jako základ posloužila Tesla Model S. A nejde pouze o jediný showcar, nýbrž má vzniknout 99 takových aut.

Caviar pojmenoval svoji upravenou Teslu Model S jako Excellence 24K, a protože opulentnost se v Rusku nosí, černý lak karoserie doplňuje pravé 24karátové zlato. To se nachází na masce, v náraznících, na vnějších zpětných zrcátkách, blatnících, dveřích, ale také na víku kufru, na kolech a dokonce i na brzdách. Zlato na auto a jeho části aplikoval metodou galvanického pokovení.

Že jde původně o Teslu Model S poznáte hlavně z čelního pohledu stěží, protože přední nárazník je zcela přepracovaný a velmi vzdáleně by mohl díky dvojici mřížek připomenout modely BMW. Logo automobilky Tesla muselo ustoupit logu úpravce, které se na přídí hrdě vyjímá. Samozřejmě, že je také pozlacené.

Caviar chce to, že má jít o něco opravdu speciálního, do světa křičet velmi nahlas. Vždyť i na zádi v liště mezi světlomety ukazuje svůj odkaz s nápisem ‚Caviar‘ a informaci, že jde o vůz z edice „First edition“. Vznikne prý jen 99 kusů.

Černá a zlato se nachází také v interiéru, ale Rusové ukazují jen jednu fotku. Na té je vidět interiér Tesly Model S po poslední modernizaci s neúplně kulatým volantem a novým infotainmentem. Zlato je právě hlavně na volantu, ale i kolem displeje a na středovém tunelu.

Úpravy vzniknou na té vůbec nejlepší verzi Tesla Model S Plaid, která jede přes 300 km/h a na stovku se dostane za méně než dvě sekundy. Cena upraveného auta nebude z nejnižších, podle magazínu carscoops.com půjde o 299 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 6,4 milionu korun.

Současně s autem představila společnost i speciální edici mobilních telefonů iPhone 12s a iPhone 12 Pro Max v podobném designu. I těch bude vyrobeno po 99 kusech s cenami od 6990 dolarů za kus, což je bezmála 150 tisíc korun.

Štítky: , , , , , , , ,

1 názor na “Ruská společnost Caviar představila upravenou Teslu Model S s pravým 24karátovým zlatem”

  1. Rusáci a zlato… Kdo jiný by to kupoval? Ještě mě napadá někaý repující euro/amero-afričan…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru