marius_designhaus-mercedes-benz_tridy_g- (1)

Mercedes-Benz se za více než čtyřicet let vyvinul z pracovního stroje, který úplně prapůvodně vznikal pro armádu, ve stylovku. Není tedy divu, že se na něj zaměřují úpravci a představují své nové výtvory. Jedním z těch nejnovějších je rumunský Marius Designhaus.

Mercedes-Benz třídy G vypadá i ve své druhé generaci zvenku stále prakticky stejně. Rysy jeho karoserie jsou ostré, hrana střídá hranu, ale uvnitř je to moderna, odkazující na moderní mercedesy. V nové generaci, která je s námi od roku 2018, se také výrazně zlepšily jízdní vlastnosti, takže na oblibě auto rozhodně nekleslo, ba právě naopak.

Sázejí na to i tuneři, přičemž se nebojí ani pořádných zběsilostí – třeba jako rumunští Marius Designhaus. Ti vzali géčko a dali na něj široký bodykit s názvem MD2 a vyměnili kola. Místo sériových disků jsou tu teď 22palcové disky vlastního designu. Nechybí ale ani nová kapota s výrazným hranatým nástavcem neb neméně výrazný střešní spoiler.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz G 350 d (2020)

Když se na auto zadíváte detailněji, můžete si všimnout i jiných krytů předních světlometů s difuzory k usměrnění vzduchu, ale také spoileru nad čelním sklem či jiných vnějších zpětných zrcátek. Všechny díly jsou navíc vyrobeny z karbonu.