Rolls-Royce vyložil palubní desku Phantomu ptačím peřím. Vznikl nevídaný holografický efekt

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce - 11. 2. 2021


Luxusní automobilka Rolls-Royce se nijak netají tím, že za správný finanční obnos je schopná a ochotná svým zákazníkům splnit snad jakékoliv přání. Ať už jde o speciální lakování nebo snad ruční výšivky v interiéru, specialisté Rolls-Royce ví, jak plnit i ty nejzvláštnější nápady. Jeden z posledních zákazníků, blíže nespecifikovaný milionář z Abú Zabí, si přál do svého Phantomu promítnout motiv ptačího peří. A to také dostal. Protože jsme ale právě u této automobilky, nečekejte nějakou nudu a standardní postupy.

Aby bylo auto přesně podle představ budoucího majitele, bylo na vyložení celé přístrojové desky použito na 3000 ptačích ocasních per. Automobilka nijak nespecifikovala, o jaký druh ptáka by se mělo jednat, ale výsledek je prostě fenomenální a připomínající holografický efekt.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce pro model Wraith vyrobil nejdetailnější výšivku na světě

Ten podporuje také perleťový rámeček tradičních hodin umístěných v palubní desce. Ve výsledku tak pera společně s rámečkem poskytují v závislosti na úhlu pohledu pokaždé jinak barevnou podívanou.

Ptačí peří se pak ukázalo i na karoserie, která je lakována v barevné kombinaci bílé a tyrkysově modré a právě v té jsou kromě tradiční linky ručně domalována také právě ptačí pera. Automobilka samozřejmě neprozradila, na kolik takový vůz majitele vyšel. Ale vzhledem k tomu velmi netradičnímu přírodnímu materiálu to levné jistě nebylo.  Ještě dodáme, že výsledný Phantom dostal jméno „Iridescent Opulence“, tedy v překladu něco jako duhová opulentnost. Dost výstižné, co myslíte?

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek