rolls-royce-motor-cars-prague-1

Rolls-Royce slaví za rok 2019 historický prodejní úspěch. Stejně tak oslavuje vynikající výsledky za kalendářní rok 2019 i Rolls-Royce Motor Cars Prague.

Jediné obchodní zastoupení v České republice dosáhlo v loňském roce historicky nejvyššího obratu, který ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 40 procent. Poptávka zůstala vysoká pro celou modelovou řadu, klíčovými faktory růstu byly první SUV Rolls-Royce Cullinan, vlajková loď Phantom podílející se na růstu jednou pětinou, a program zakázkových vozů Bespoke. Podle dostupných dat Svazu dovozců automobilů bylo v roce 2019 na české registrační značky zaregistrováno 23 nových vozů Rolls-Royce.

Karel Kadlec, ředitel zastoupení, uvádí: “Pohled na výsledky roku 2019 nás naplňuje pocitem hrdosti. Úroveň očekávání nejnáročnější klientely, zákazníků Rolls-Royce, je extrémně vysoká a je pro nás poctou, že jsme dosáhli historicky nejvyššího objemu prodeje v našich zemích. Uvedený výsledek odráží naše úsilí v České republice a na Slovensku a potvrzuje, že Spirit of Ecstasy je nejvyšším symbolem úspěchu.”

Vedle vynikajících prodejů nových vozů se týmu Rolls-Royce Motor Cars Prague pod vedením Evy Kadlecové dařilo i v rámci programu Provenance, který se specializuje na prodej již dříve vlastněných, zánovních vozů Rolls-Royce. Množství prodaných automobilů s nájezdem dosáhlo v roce 2019 více než poloviny počtu prodaných vozů nových, což podtrhuje přitažlivost programu pro zákazníky Rolls-Royce.

Od své autorizace v roce 2016 předalo obchodní zastoupení zákazníkům v České i Slovenské republice více než 100 motorových vozidel, přičemž podíl vozů prodaných v České republice a na Slovensku je přibližně stejný.

rolls-royce-motor-cars-prague-2
Rolls-Royce Motor Cars Prague

Při této příležitosti dealerství Rolls-Royce Motor Cars Prague představilo speciální edici modelu Ghost s označením Zenith Collector‘s Edition. Toto mistrovské dílo zakázkového programu Bespoke bylo celosvětově omezeno na pouhých 50 vyrobených kusů a je vytvořeno jako pomyslná tečka za érou vlády vozu Ghost, trvající 11 let. Poslední Ghost současné generace opustil výrobní linku v Goodwoodu na konci roku 2019.

Začátkem tohoto týdne potvrdil přední výrobce luxusního zboží rok 2019 jako druhý rekordní rok v řadě. Na globální úrovni dosáhla značka Rolls-Roye celkového prodeje 5152 vozů, což je oproti roku 2018 25procentní nárůst.