Rolls-Royce-Phantom-TempusCollection (8)

Rolls-Royce uvedl 20kusovou edici modelu Phantom inspirovanou vesmírem a časem. První už má majitele

Autor: Anina Russová - Zdroj: Rolls-Royce - Foto: Rolls-Royce - 25. 2. 2021


Už před několika měsíci značka Rolls-Royce ohlásila, že chystá speciální edici modelu Phantom a dodala, že více prozradí jen opravdu vážným zájemcům. A ti se zjevně našli, protože v těchto dnech Rolls-Royce konečně svůj nový projekt vedený specialisty z Bespoke ukázal naplno. Jmenuje se Phantom Tempus Collection a je opravdu fenomenální.

Podle značky byl inspirován časem, astronomickými jevy a nekonečnem vesmíru. Vyrobeno bude pouze 20 kusů, první už je u majitele a byl upraven přesně dle jeho požadavků, přičemž ale bylo zachováno jeho téma. Hlavním designem vozu je takzvaný Pulsar, což je dle Wikipedie „rotující neutronová hvězda, která vyzařuje elektromagnetické záření. Intenzita záření se pro vzdáleného pozorovatele pravidelně mění, pravděpodobně v souvislosti s rotací hvězdy. Jedná se o takzvaný majákový efekt“. Pulsarům se mimochodem přezdívá nejpřesnější vesmírné hodiny, to právě pro jejich pravidelné „blikání“. To je v autě zobrazeno pomocí optických vláken a velmi složité výšivky ručně udělané na míru.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce dal vzniknout Phantomu pro známého sběratele. Je vykládán extrémně vzácným dřevem

Na palubní desce pak je z hliníku vyobrazeno 100 milionů let pravidelného otáčení jednoho takového pulsaru a to pomocí designového žebrování. Celý tento výjev dostal jméno Frozen Flow of Time, tedy v překladu něco jako zamrzlý tok času. Majitel auta si pak přál, aby na palubní desce chyběly klasické hodiny, aby tak měl větší pocit svobody a menší ze svázání časem. V přihrádce určené na řidičské rukavice pak je vyrytý citát Alberta Einsteina, který v češtině znamená: „Rozdíl mezi minulostí, přítomností a budoucností je jen tvrdohlavě přetrvávající iluze.“

Velmi exkluzivní je vůz i při pohledu na exteriér. Auto je totiž lakováno modrou barvou Kairos Blue, která v sobě má modré slídové třpytky, které hlavně na slunci rozehrají neuvěřitelný koncert. Soška Spirit of Ecstasy pak dostala vyryté speciální datum důležité pro klienta a také jméno jeho oblíbeného místa. Jaké konkrétně to je ale automobilka logicky neprozradila. Třešničkou na dortu pak jsou ručně foukané sklenice na šampaňské, které svým uspořádáním ve speciálním držáku mají evokovat motor V12.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *