Rolls-Royce ve čtvrtek představil novou generaci modelu Phantom, ale už brzy se má představit další, tentokrát zvýšený model, kterému se nesmí říkat SUV. Zatím je pracovně pojmenován jako „Project Cullinan“. Auto nyní prochází fázemi důkladného testování a potkat ho lze například na Nurburgringu, ale i v kalifornské zácpě.

Nurburgring je jasný, tam automobilky testují své nové modely často, ale kalifornské město Santa Monica už tak častým terčem nebývá. Minimálně odtamtud nepochází tolik špionážních fotek.

Zachytil ho tam ale člověk jménem Harry Dang a udělal dvě poměrně povedené fotografií, které jasně prozrazují celkový tvar karoserie. Na těch je jasně vidět, že i u zvýšeného modelu automobilka zachová otevírání zadních dveří v protisměru, protože se tak do auta lépe nastupuje.

Další série špionážních fotek ale pochází z druhé strany světa, z německého okruhu Nurburgring. V obou případech je sice auto plně zakamuflované, ale zejména na fotkách ze „Zeleného Pekla“ je vidět, že přední světla budou s novou generací modelu Phantom shodná. Očekávat se ale dá také stejný motor, tedy dvojitě přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec s tradičním objemem 6,75 litru. Pokud to bude jako u modelu Phantom, pak bude mít výkon 571 koní a točivý moment 900 Nm. V tomto případě ale bude osmistupňová automatická převodovka ZF přenášet výkon na všechna čtyři kola. Základem nového „SUV“ je také lehký celohliníkový prostorový rám, stejně jako nová, 48V elektrická síť, která bude pohánět například aktivní stabilizátory a další moderní prvky. Na fotografie se můžete podívat zde.

Kdy a kde bude tento model poprvé představen automobilka mlčí, ale do prodeje by měl jít příští rok. Cenově se očekává, že bude startovat nad Phantomem.