Rolls-Royce se rozhodně barev nebojí. V Goodwoodu ukáže speciální barevné verze modelu Black Badge

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce - 19. 6. 2022


Rolls-Royce platí za poměrně umírněnou automobilku, která produkuje elegantní a lehce distingovaná vozidla. To ale neznamená, že by snad byla nudná a vyhýbala se barvám. Právě naopak! Dokáže to i na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde představí několik opravdu barevných modelů. Všechny jsou z edice Black Badge a všechny se specificky lakovanou karoserií a s notně upravenými interiéry.

Rolls-Royce tak chce v Goodwoodu, konkrétně na V.I.P. místě na Laundry Green, oslavit úspěch divize Black Badge. Ukázalo se totiž, že se zákazníci této značky rozhodně nedrží při zemi. Ostatně prodeje Black Badge mají na svědomí čtvrtinu, přesněji 27 % celkových prodejů na celém světě. To je velmi působivé číslo, když si uvědomíme, že modely Black Badge byly představeny teprve v roce 2016.

Všechny vystavené vozy, na fotkách chybí Dawn, který bude určen pro V.I.P. návštěvníky akce, dostaly poměrně výrazné laky. Ghost například parádní modrou, která je doplněna lesklou černou a černými doplňky. Modro-černý je i interiér a jako parádní kontrast působí zářivě červené brzdové třmeny.

Hodně zajímavě vypadá i Cullinan, který ve stínu působí jako tmavě zelený. Jde o tmavě olivovou barvu, která by měla na slunci rozehrát tóny žluté a oranžové. Soška Spirit of Ecstasy je v tomto případě vyrobena z uhlíkových vláken.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru