Vidět tohle minulý týden ve středu, mysleli bychom, že jde o apríl. A i když víme, že zástupce automobilky Rolls-Royce pro střední Evropu je nesmírně milý a zábavný člověk, tohle není vtipné ani trošku. Když světlo světa spatřila informace, že se o v současné době tak moderní SUV snaží automobilka Bentley, hodně nám zatrnulo. Doslova nám ale zaskočilo po informaci, že to samé chystá i Rolls-Royce a o to víc, když jsme teď viděli první fotky testovací muly, která se jmenuje Project Cullinan.

Rolls-Royce-Project-Cullinan-01

Vždyť právě tahle automobilka je synonymem pro eleganci, vybrané materiály, pohodlí a noblesu. A k tomu nám to SUV nějak nesedí. Navíc, když je na fotkách cosi, co si nejspíše vzalo příklad z prvního dílu Rychle a zběsile, a co má na kufru obří křídlo.

Testovací mula pro nové SUV je postavená na základech modelu Phantom Series II a hlavním úkolem je pomoci vyvinout zbrusu nový pohon všech kol, který by měl být použit právě při vstupu automobilky do segmentu SUV. V tom by prý automobilka ráda představila něco jako „létající koberec“. Tedy techniku podvozku na takové úrovni, která bude s grácií sobě vlastní zvládat jak terénní nerovnosti, tak hladkou silnici.

Rolls-Royce-Project-Cullinan-02

První série testů se bude naplno věnovat právě různým silničním povrchům. Chybět nebudou klasické kočičí hlavy, rozbité silnice či vlnitý povrch, přičemž hlavním cílem těchto testů bude měření hlučnosti, četnosti rázů a mnoho dalšího.

Teď už nezbývá než doufat, že ve výsledku se aristokraté od Rolls-Royce vytasí s něčím lépe vypadajícím, než je to, co nám dali k dispozici na fotkách…

Rolls-Royce-Project-Cullinan-03