Nejnovější model britské aristokratické značky Rolls-Royce Cullinan je prodejním trhákem, který v loňském roce pomohl automobilce k vytvoření nového prodejního rekordu. Rok 2019 byl z pohledu prodejních čísel ten vůbec nejlepší v celé, 116leté historii značky a znamenal 25% nárůst oproti roku 2018. A protože ne každý si může dovolit opravdový Rolls-Royce Cullinan, připravila britská značka i zmenšený model. Jenže ani ten zdaleka nebude pro každého…

Rolls-Royce ve světě i v České republice slaví. Rok 2019 byl rekordně úspěšný

Rolls-Royce představil exkluzivní zmenšeninu modelu Cullinan v měřítku 1:8. Na tom by asi nebylo nic až zase tak zajímavého, ale tento zmenšený model se vyrábí naprosto a zcela výhradně ručně. Je možné si ho naspecifikovat skoro tak, jako velký, originální model. Automobilka pro zmenšeninu nabízí až 1000 volitelných prvků, takže i každý jeden malý Cullinan bude naprosto jedinečný.

Těžkou hlavu mohou mít zákazníci i z volby laku, v katalogu je totiž na 40 tisíc odstínů. Lakuje se samozřejmě ručně, včetně následného rozleštění laku, ani tady není do práce zapojen žádný stroj.

Model má i kompletně funkční osvětlení, svítí přední i zadní světlomety, poziční světýlka, ale i třetí brzdové světlo ve střešním spoileru. Precizně provedený je také 6,75litrový vidlicový dvanáctiválec pod kapotou. To všechno jsou detaily, kvůli nimž zabere výroba zmenšeného model 450 hodin práce. To je přibližně polovina času, který zabere stavba 8x většího reálného modelu.

Cenu Rolls-Royce sice nezveřejnil, ale rozhodně půjde minimálně o vyšší desítky tisíc korun.