Rolls-Royce chce už příští rok sesadit z trůnu aktuálně nejluxusnější SUV světa Bentley Bentayga, pomoci mu k tomu má nový model, který zatím označuje jako Project Cullinan.

Podle automobilky ale nepůjde o SUV, tomuto označení se vyhýbá, jde prý o „high-bodied car“ nebo “high-sided vehicle“, což by se dalo volně přeložit jako auto s vysokou karoserií. Jak bude výsledný sériový model vypadat, to ještě nevíme. Oficiální podobu Rolls-Royce zatím neukázal a ještě asi dlouho neukáže. Můžeme se zatím spoléhat jen na špionážní fotky.

Teď spatřila světlo světa jedna nová, na níž je vidět celý předek nového modelu, a to zcela bez maskování. Fotka vznikla při nakládání auta na přívěs, kdy byla krycí plachta z auta odtažena. Na přední části jsou vidět prvky, které mají i aktuální modely – tedy majestátní masku chladiče, ale i nárazník a světla s podobnými tvary jako má například Ghost.

Stejně jako nevíme nic o vzhledu, tak máme pramálo informací o technice. Jediné, co víme, je, že tento nový model bude stát na nové celohliníkové platformě, dostane nově vyvinutý pohon všech kol, ale i zcela nový adaptivní vzduchový podvozek. O tom dalším již můžeme pouze spekulovat. Očekáváme také, že pohon by mel zajišťovat vidlicový benzinový dvanáctiválec s objemem 6.6 litru.