Automobilka Rolls-Royce vyrábí auta, která by se dala bez okolků zařadit mezi ta nejluxusnější na světě. Jejich modely jsou ale vždycky velké, majestátní. Automobilka nyní prozradila, že to tak i zůstane a nejmenším modelem v nabídce tak bude kupé Wraith (respektive kabriolet Dawn) a sedan Ghost.

To v rozhovoru pro magazín Motoring prozradil Andrew Boyle, Global Product Communications Manager. Uvedl také, že v současné chvíli se automobilka zaměřuje na vývoj modelů Phantom nové generace a nového SUV Cullinan, které by se mělo postavit Bentley Bentayga a stát se nejluxusnějším SUV na světě. Oba modely by měly dostat lehčí hliníkovou karoserii. Phantom by se měl na trh dostat v roce 2018, nové SUV o rok později.

Ačkoliv Bentley oznámilo výrobu menšího sportovního modelu, Rolls-Royce se takový model vyvinout nechystá. Zákazníci by prý o takový model neměli příliš velký zájem. Vozy s majestátní maskou chladiče, jíž vévodí soška Spirit of Ecstasy se prý příliš neztotožnili ani s konceptem elektrického vozu Rolls-Royce Phantom 102EX. Nechtějí dělat kompromisy a rádi mají pod kapotou to nejlepší. Pod kapotami rollsů tak zůstanou motory V12.

rolls-royce-wraith-n