Rolls-Royce Cullinan zachycen při testech v Itálii

Autor: Pavel Srp -   6. 12. 2016


Rolls-Royce na začátku měsíce oznámil, že vypouští své nové SUV do testování a najíždění kilometrů na běžných silnicích. A jak slíbil, tak učinil. První vozy se již pohybují po italských silnicích.

Rolls-Royce Cullinan, jak se zatím nové SUV této britské aristokratické značky nazývá, přinese zcela nový směr. Ačkoliv Rolls-Royce nabízí poměrně mnoho karosářských variant (sedan, kupé i kabriolet), SUV mu v nabídce chybělo. Jenže doba si ho žádá, což potvrzují čísla, ale i fakt, že konkurenční Bentley Bentayga se prodává velmi dobře.

I když jde o SUV, typické prvky vozů Rolls-Royce nechybí. Těšit se tak můžeme na působivou masku chladiče se soškou Spirit of Ecstasy na vrchu, ale také například zadní dveře, jenž se otevírají proti směru jízdy. Cullinan bude revolučním modelem také z pohledu techniky. Stát bude na nové celohliníkové platformě, dostane nově vyvinutý pohon všech kol, ale i zcela nový adaptivní vzduchový podvozek.

Aktuálně se vozy testují na silnicích v Evropě, ale už za několik týdnů se přesunou za polární kruh, aby byly otestovány v nízkých teplotách. V létě příštího roku se naopak přesunou do pouště, aby okusily vysoké teploty a extrémní sucho.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *