Lamborghini Veneno je jedním z těch opravdu exkluzivních modelů, které tato italská automobilka zatím vypustila do světa. Vždyť byly vyrobeny pouhé tři kusy! A jeden z nich se o minulém víkendu proháněl na závodním okruhu.

Lamborghini Veneno jste možná nikdy neviděli naživo, už vůbec jste ho nikdy možná neviděli jet. Jenže jeden z jeho majitelů ho přivezl na závodní okruh. Pokud byste o minulém víkendu zavítali na okruh Valelunga u Říma, mohli jste tam tenhle exkluzivní superkus potkat. Počasí sice ježdění na okruhu úplně nepřálo, ale to řidiči vůbec nevadilo. S autem se pere, protože jízda rovně je pro něj sprosté slovo. A je jedno, jestli Veneno zrychluje a nebo brzdí. Je nervózní při jakémkoliv sebemenším pohybu. Voda ležící na trati, vysoký výkon a široké pneumatiky prostě nejsou ideální kombinace do takových podmínek. O to větší adrenalin to ale je…

Vůz pohání atmosférický vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,5 litru, který ze svých útrob vydoluje výkon až 552 kW/740 koní, které posílá prostřednictvím sedmistupňové převodovky ISR na všechna čtyři kola. To vše při hmotnosti pouhých 1 490 kg. Zrychlení z 0 na 100 km/h je tak otázkou jen 2,9 sekundy a maximální rychlost je 355 km/h.