Řidičů bez vylepené platné dálniční známky moc neubývá. Vyjde vás to dráž, varují středočeští celníci

Autor: Tisková zpráva - 22. 4. 2018


Neukázněných řidičů, ignorujících zákonnou povinnost uhradit poplatek za užití zpoplatněných pozemních komunikací motorovým vozidlem, a to vylepením platného dálničního kuponu, neubývá. Od února musí mít každé motorové vozidlo do 3,5 tuny, jedoucí po zpoplatněné pozemní komunikaci, vylepený na svém předním skle platný dálniční kupón na rok 2018.

Hodně řidičů se nadále snaží ušetřit, ovšem pouze do chvíle, než narazí na mobilní hlídky středočeských celníků, kteří se na zpoplatněných pozemních komunikacích ve svém regionu pohybují 24 hodin denně. To je však pro takové spořivé řidiče již pozdě, a tak musejí sáhnout do peněženky poměrně hlouběji. Roční dálniční kupón vyjde řidiče na 1 500 korun, celník mu však přímo na místě může v příkazním řízení udělit za tento přestupek až pětitisícovou pokutu. Ve správním řízení hrozí, že sankce může vystoupat až na 100 tisíc korun.

Jen za únor a březen letošního roku bylo středočeskými celníky zjištěno na 630 takových přestupků. V příkazním řízení na místě uložili neukázněným řidičům sankce za téměř 700 tisíc korun, které putovaly do státní pokladny.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru