Řidička z nudy rozpoutala policejní honičku. Rychlosti se rozhodně nebála

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 11. 9. 2022


Policisté musejí čas od času honit nějakého ujíždějícího řidiče, zpravidla jde o řidiče, kteří jedou pod vlivem alkoholu či drog, utíkají před vězením nebo ujíždí kvůli absenci řidičáku. Někdy se to všechno sejde najednou. Ovšem nedávná honička, která proběhla v Ostravě, byla v lecčem jiná. V prvé řadě v tom, že za volantem ujíždějícího auta seděla žena. Té si ve středu 7. září na silnici nejprve všimnul náhodný kolemjedoucí, který zavolal policii s tím, že nejspíš jede opilá. Policejní hlídky řidičku velmi rychle našly, ale tím to všechno teprve začalo. Ve chvíli, kdy hlídka rozsvítila majáky a řidičku chtěla zastavit, začala dotyčná ujíždět.

„Pronásledování začalo v Ostravě Porubě, pokračovalo zběsilou jízdou přes centrum metropole až do Mariánských Hor. Řidička ujíždějícího vozidla kličkovala, aby tím zřejmě znemožnil bezpečné zastavení vozidla. Samotná rychlost ujíždějícího vozidla mnohdy překročila i 180 km/h,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Eva Michalíková.

Policisté nakonec dostali ujíždějící auto do takzvané smyčky. To znamená, že jedno auto ho předjelo, aby tím zabránilo další jízdě, a další jej zablokovala zezadu. Pro policisty pak byla přítomnost 31leté řidičky za volantem trochu překvapení. Ale ještě větší následovalo, když se ukázalo, že není pod vlivem alkoholu ani drog. A dokonce vlastní řidičák. Když se pak řidičky zeptali, proč ujížděla, odpovědí jim bylo, že z nudy.

Pronásledování se obešlo bez škody na zdraví i majetku, což může znamenat, že řidička spáchala přestupek. Za úmyslné nezastavení na pokyn se uděluje pět trestných bodů, zákaz řízení až na půl roku a pokuta od 2500 do 5000 Kč. Pokud ale stejný přestupek řidič během 12 měsíců spáchá vícekrát, pokuta už je 4000 – 7500 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru