Řidiči si pletou dálnici D11 se závodní tratí. Další se kolem policie prohnal rychlostí vyšší než 230 km/h

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 5. 10. 2022


Už v autoškole se začínající řidiči učí o tom, že existují jakési zákony stanovující maximální povolenou rychlost. A učí se i to, jaké tresty přijdou za jejich nedodržování. Pro některé nejsou ale zákony a jejich dodržování moc důležité. Především na dálnici D11 to v poslední době vypadá jako na závodním okruhu. Řidiči mají cihlu na plynu a jedou, co to dá.

Jen před asi týdnem o jednom takovém řidiči informovala tamní dálniční policie. Šlo o 34letého řidiče BMW, kterému policisté naměřili 227 km/h. Jeho velmi vysoce nastavenou laťku ale překonal další pospíchající řidič, které dálniční policie na D11 řešila v úterý 4. října. Ve směru na Hradec Králové policisty předjel 61letý řidič taktéž BMW, ovšem tentokrát rychlostí 231 km/h. Ve chvíli, kdy policisté muže zastavili, se ani nevymlouval.

„Muž se svým prohřeškem souhlasil a v současné době mu ve správním řízení hrozí pokuta od 5000 Kč do 10 000 Kč a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku. Tento řidič svou rychlou jízdou překročil nejvyšší dovolenou rychlost o 101 km/h,“ popsala krajská policejní mluvčí Šárka Pižlová.

O dva dny dříve, tedy v neděli 2. října tamní dálniční policisté ale museli řešit dalšího velmi rychlého řidiče. V tomto případě zastavili 22letého řidiče škodovky, který po dálnici jel rychlostí 199 km/h. A navíc byl opilý, když policistům nadýchal 0,7 promile. Proto mu policisté na místě zadrželi řidičák a vše předali ke správnímu úřadu, kde se kromě jiného může dočkat pokuty až 20 000 Kč. A i v jeho případě je jasné, že si za volant chvíli rozhodně nesedne.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru