Pražská městská policie musela 25. prosince řešit hned dva výtečníky, kteří za volantem rozhodně neměli co dělat. Jeden byl opilý a druhý pro jistotu odmítl test na přítomnost drog.

Při průjezdu ulicí Kolbenova v Praze 9 si hlídka všimla jedoucího auta, jehož řidič při přejíždění do sousedního pruhu nepoužil blinkr a při čekání na zelenou neustále vozem popojížděl dopředu. Hlídka ho vyzvala k zastavení a k prokázání totožnosti. Po předložení občanského průkazu 42letý muž strážníkům sdělil, že řidičský průkaz u sebe nemá. Protože ale bylo na první pohled jasné, že je pod vlivem buď alkoholu, nebo drog, nevyhnul se testu. Dechová zkouška byla nakonec s negativním výsledkem, ale test na omamné a psychotropní látky muž odmítl. Právě proto byla na místo přivolána státní policie, která si případ převzala k dořešení.

Druhým nezodpovědným řidičem byl 23letý muž, který v Praze 3 kličkoval po vozovce a křižovatku u Nákladového nádraží projel na červenou. Zasahující hlídce nebyl schopen předložit žádný doklad totožnosti, dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu ukázaly hodnoty přes 2,3 a 2,8 promile. Důvodem hazardu měla údajně být nešťastná láska. Teď bude muž své chování vysvětlovat státní policii.

Sváteční hazard za volantemHned dva případy řidičů bez řidičského oprávnění řešili strážníci Hlídkového útvaru 25. prosince. Jeden řidič byl navíc pod vlivem alkoholu, druhý odmítl test na omamné a psychotropní látky.Při průjezdu ulicí Kolbenova v Praze 9 si hlídka všimla jedoucího osobního vozidla, jehož řidič při přejíždění do sousedního pruhu nedal znamení o změně směru jízdy a při čekání na signál volno neustále vozem popojížděl dopředu. Hlídka ho vyzvala k zastavení a k prokázání totožnosti. Po předložení občanského průkazu 42 letý muž strážníkům sdělil, že řidičský průkaz u sebe nemá. Protože jevil známky požití alkoholu nebo drogy, byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, test na omamné a psychotropní látky muž odmítl. Na místo byla přivolána policie ČR, která si případ převzala k dořešení.Druhým nezodpovědným řidičem byl 23 letý muž, který v Praze 3 kličkoval po vozovce a křižovatku u Nákladového nádraží projel na červenou. Zasahující hlídce nebyl schopen předložit žádný doklad totožnosti, dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu ukázaly hodnoty přes 2,3 a 2,8 promile. Důvodem hazardu měla údajně být nešťastná láska. Teď bude muž své chování vysvětlovat státní policii.

Zveřejnil(a) Městská policie hl. m. Prahy dne Pátek 27. prosince 2019