oprava_silnice-mesto

Řidiče čeká letos v Třinci několik velkých omezení a uzavírek, počítejte s komplikacemi

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK - Ilustrační foto: Ředitelství silnic a dálnic - 13. 4. 2024


Obyvatele Třince i řidiče, kteří městem projíždějí, čeká náročný rok v podobě několika významných dopravních staveb. Třinec za poslední tři roky investoval do této oblasti zhruba 400 milionů korun. Letos je naplánováno opět několik oprav, přičemž některé z nich už začaly.

„S těmito stavbami jsou spojená omezení a dopravní komplikace, a proto my už dlouhodobě, zhruba tři měsíce se připravujeme díky koordinačním schůzkám, aby to řidiče bolelo co nejméně,“ komentuje situaci primátorka Třince Věra Palkovská.

S omezením musí řidiči počítat poblíž nemocnice Podlesí, chystá se tady sanace části komunikace a pokládka finální vrstvy asfaltu. Práce už v tuto chvíli probíhají na ulici Sosnova. „My jsme se pustili už loni do povrchu na sídlišti Sosna, máme tam celkem 5 etap, jestli se vše podaří, tak v červnu budeme hotové od Pikola po známé esíčko a parkovací dům z pohledu povrchu,” dodává Věra Palkovská.

Tady je nutná koordinace s výstavbou Hemodialyzačního střediska a rekonstrukcí ul. Kaštanová, která na tuto opravu pak naváže. Tu využívají hlavně i mimotřinečtí řidiči při cestě do nemocnice Sosna. Opravu připravuje MSK.

„V roce 2022 jsme opravili asi 800 metrů z Třince po Lišnou, teď se bude opravovat 3,5km úsek až do Vendryně. Budeme tam opravovat dva mosty a musíme to zkoordinovat s Třincem, aby se vůbec dalo přes ten Třinec projíždět a aby ta doprava nebyla někde kumulována. Takže budeme takto postupovat. Je to uděláno na tři etapy, každá etapa má svoje, bude se tam bourat most, stavět nový most, bude se tam vynechávat i kus opravy, protože vedle nemocnice se do budoucna počítá s budováním parkoviště, takže tam to opravovat nebudeme, je tam toho více,” dodává náměstek hejtmana MSK Radek Podstawka.

Hned na začátku dubna se v Třinci začne realizovat další náročná dopravní stavba. Týká se mostu přes řeku Tyrku na ulici Závodní, která bude zhruba 4 měsíce uzavřena.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru