Řidičák na zkoušku bude na dva roky. Po jednom šestibodovém přestupku bude muset řidič na kurz

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ministerstvo dopravy ČR - 3. 8. 2022


Chystaná novela silničního zákona přinese velkou spoustu změn. Ať už je to úprava bodového systému, změny sazebníku pokut nebo řidičák pro 17leté řidiče, je toho celkem hodně, na co si řidiči budou muset zvykat. A jednou z chystaných změn, která se bude týkat hlavně prvořidičů, je takzvaný řidičák na zkoušku. Ministerstvo před nedávnem vysvětlilo, jak to s ním vlastně bude.

Podle resortu by vše mělo fungovat hlavně na principu výchovy. Ne represí. Podle ministerstva to bude fungovat tak, že pokud řidič ve dvouleté zkušební době spáchá nějaký závažný přestupek nebo jiné protiprávní jednání, musí se kromě sankce zúčastnit vzdělávacích kurzů. Nutno dodat, že jde o přestupky, které budou hodnoceny šesti body či o přestupek, který skončí zabavením řidičáku.

Přečtěte si také:  Mladí budou moci za volant jen s mentorem. Ten nesmí mít trestné body a i jemu hrozí vysoké pokuty

Kurzy budou formou přednášek s dopravním psychologem a jejich součástí bude skupinová lekce s dopravním psychologem a také praktická jízda se zpětnou vazbou od instruktora autoškoly.

„Řidiče tak z provozu automaticky nevyřazujeme, naopak se s nimi snažíme dále pracovat, aby řízení vozu psychologicky lépe zvládali. Model je inspirovaný německým a rakouský systémem,“ vysvětlilo ministerstvo dopravy.

Štítky: , , , ,

2 názory na “Řidičák na zkoušku bude na dva roky. Po jednom šestibodovém přestupku bude muset řidič na kurz”

  1. Jiři Bohá č

    Jak otom muže rozhodovat někdo kdo nema přehled.Kdyšsložim zkoušku z pravidel silničniho provozu.Jsem držitelem řidičskeho prukazu,tak nevim proč bych mněl mit řidičak na dva roky.Je potřeba žadatele o řidičak poslat na psychotesty a podle vysledku. buď ano nebo ne.Hlavně že se buzerujou teď řidiči z povolani. Od 50let každych 5let.

  2. Dalsi tahani penez z lidi. Ridicak na zkousku je pouze podvod. Kdo jednou ziskal ridicak tak musi dodrzovat dana pravidla a je si toho vedom. Policiste at laskave honi ridice kteri vybrzduji nebo jinym zdravi ohrozujicim zpusobem ovlivnuji ostatni ridice. Povetsinou jsou to prave policiste kteri jsou foceni v zakazu stani nebo bezduvodne staveji auta a jeste vyhrozuji kdyz mate snahu domoci se spravedlnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek