Černý led je zrádná věc a oblast kolem kanadského města Regina v provincii Saskatchewan je tím vyhlášené. Je tedy otázkou, jestli náhodou nemůže i za situaci z videa, při níž ze silnice mimo nájezd vyjede Cadillac Escalade.

Video bylo natočeno ve středu 28. listopadu a je vidět, že byla zima. Na trávě leží zbytky sněhu. V pravém horním rohu se během několika sekund vynoří velké černé SUV, které nakonec vyjede ze silnice a po svahu pokračuje dolů. Jenže sjezd není úplně mírný a rozhodně není pro nápravy auta “kamarádský”, takže dole auto dostalo pořádně do těla. I tak s ním ale řidič odjíždí ze záběru pryč.

Všimnout si můžete, že tak činí s vylomeným levým předním kolem, ale pokud se na video podíváte důkladněji a třeba si ho i zpomalíte, zjistíte, že kolo už bylo vylomené nahoře, než vůbec Cadillac vyjel ze silnice. Vidět můžete také to, že než se vůbec auto ze záběru vynoří, vypadá to, že přeskočilo svodidla.

Příčinu osvětluje jeden z komentářů pod videem, který tvrdí: “This happened where I live. We had freezing rain and the roads were hazardous. Im not sure which way the suv was originally travelling but my guess is it lost control and went through the center median across the opposing traffic’s lane and over the embankement. The road they came off actually heads in the opposite direction the vehicle travelled. They’re very lucky they got through that!” Nasvědčovalo by to tomu, že tam opravdu byl tzv. černý led, díky čemuž řidič nad autem ztratil kontrolu, nevytočil zatáčku, přejel středový dělící pás a vyletěl ze silnice ven. Vždyť silnici opouští v protisměru. Jen zázrakem se přitom nesrazil s žádným jiným autem.