hasicska-zbrojnice-skoda-felicia-nehoda- (1)

Profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště vyjeli včera krátce před půl třetí odpoledne k havárii osobního vozidla v Boršicích na Uherskohradišťsku. Po příjezdu na místo zjistili, že řidič osobního vozidla narazil do budovy místní hasičské zbrojnice, prorazil obvodovou stěnu a zastavil se až uvnitř. Řidič po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněn.

Hasiči muže z vozidla vyprostili s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a páteřové desky a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Velitel zásahu si na místo povolal technický kontejner ze Zlína, který obsahuje stabilizační soupravu.

Přečtěte si také:  Pokud je to možné, vyhněte se dálnici D2. Kvůli uzavírce a kolonám nemohou projet složky IZS

Hasiči páskou vyznačili nebezpečný prostor okolo budovy a provedli prvotní stabilizaci poškozeného objektu. Následně hasiči vytáhli osobní vozidlo ven z budovy.

Na místo havárie se dostavil statik, který si narušený objekt prohlédl. Poté stanovil způsob, jakým mají hasiči budovu zpevnit, aby nedošlo k jejímu dalšímu poškození. Hasiči ze stanice Zlín tak s pomocí výdřevy objekt stabilizovali podle požadavku statika. Následně si poškozenou budovu převzal starosta obce, který dál zajistí společně s místními dobrovolnými hasiči dočasné uzavření vzniklého otvoru. Poté bude nutné budovu opravit. Stržení objektu není naštěstí nutné.

Přečtěte si také:  Škoda uklidňuje, že elektromobily Enyaq iV jsou stejně bezpečné jako modely s konvenčním pohonem

O případu informoval prostřednictvím své tiskové mluvčí por. Mgr. Lucie Javoříkové Hasičský Záchranný Sbor Zlínského kraje.