policie-seat-video

Řidič SEATu „pronásledoval“ policejní auto se zapnutými majáky a předjížděl uhýbající vozy

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: Policie ČR - 7. 4. 2020


Někteří řidiči se domnívají, že policisté opustili silnice, opak je pravdou. I v současné situaci se policisté věnují bezpečnosti silničního provozu, především reagují na závažné přestupky. V pátek třetího dubna dopoledne dojížděla hlídka dopravních policistů z Českých Budějovic řidiče dodávky, který překročil povolenou rychlost (o cca 40 km/h).

Policejní vozidlo se zapnutým „majákem“ pravděpodobně motivovalo řidiče dalšího vozidla a to značky SEAT, který se za policejní vozidlo „pověsil“ a na silnici z Českých Budějovic do Českého Krumlova poblíž známého rybníka Štilec, v závěsu za policejním vozem s právem přednosti v jízdě, předjížděl další motorová vozidla, jejichž řidiči správně umožňovali policejnímu vozu průjezd.

„Jednání řidiče vozidla SEAT je hrubým dopravním přestupkem, jízdu zaznamenala zadní kamera policejního vozu a přestupek byl předán správnímu orgánu. Řidiči hrozí finanční postih, pokuta ve výši 5 000 – 10 000 korun a zákaz řízení na šest měsíců až rok,“ říká Jiří Matzner, tiskový mluvčí Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru