Všimli jste si toho, že pro celou řadu řidičů je připojování na dálnici obrovský problém? Někteří se bezmyšlenkovitě rovnou do jízdního pruhu připojí, jiní si neuvědomují, že musí nabrat alespoň nějakou rychlost, a další úplně zapomínají na to, že existují zpětná zrcátka a k čemu se používají. Takové zkušenosti mám s ostatními řidiči z našich končin. Jak ale ukazuje video z Maďarska, může být ještě mnohem hůř.

V Maďarsku se totiž našel řidič, který sice možná nezapomněl, že má zpětná zrcátka, ale zato úplně ignoroval směr jízdních pruhů. Jeho počínání začne jen pár sekund po začátku videa, kdy si můžete v připojování na dálnici M3 všimnout Nissanu, který se na první pohled prostě jen jede připojovacím pruhem.

Zvrat ale přijde rychle. Jakmile se řidič dostane na hranici nájezdu a samotné dálnice, naprosto nepochopitelně se vydá proti směru jízdy. A nešlo snad o to, že by to byl momentální zkrat. Na videu je vidět, že do špatného směru dokonce i bliká!

Správné připojování nejen na dálnici. Proč je to pro tolik českých řidičů takový problém?

Vůbec nechápeme, jak se mu to stalo, nicméně výsledkem jeho naprosto zběsilé jízdy je naštěstí jen jedna vážnější nehoda. Autu v protisměru se nestačil vyhnout řidič jedoucí po dálnici, ale naštěstí jej trefil přesně do místa, kde měl Nissan připojený vozík. Ten nárazem urazil a sám skončil o pár metrů dál s dost pošramocenou přední částí auta. Všichni ostatní to stihli ubrzdit. Ten utržený vozík se pak jako zázrakem všem vyhnul a sjel do příkopu vedle dálnice.  

Až zase tedy budete mít pocit, že jsou řidiči na našich silnicích naprosto nepoužitelní, vzpomeňte si třeba i na tohle video.