Jízda s autem po kolejích opravdu není dobrý nápad. A to i přes to, že ji zvládl James Bond ve filmu Chobotnička nebo partička z Top Gearu. Následky takového výletu do kolejiště mohou být různé. Od vážných nehod, přes zapadlá auta, zpožděné vlaky, naštvané cestující a vysoké škody. Část z toho na vlastní kůži pocítí 31letý Aaron O’Halloran z Thornbury Road v Handsworthu, který, byť to u soudu popíral, projel kus železniční trati.

Přečtěte si také:  Popeláři málem zavinili tragickou nehodu. Zůstali stát na kolejích přímo před vlakem

Jeho jízda proběhla v půl osmé ráno 9. května letošního roku v okolí stanice Duddeston. Podle drážní policie, která také o tomto případě informovala, ujel po kolejích půl míle, tedy asi tři čtvrtě kilometru. Ze záznamu to vypadá, že jel s Mitsubishi Pajerem, což je především v terénu velmi schopné auto. A jak vidno, schopné je i na kolejích.

Policisté řekli, že sice koleje překonal, ale nakonec z neznámého důvodu své auto nechal stát v kolejišti a z místa utekl. Jenomže v autě nechal svůj mobilní telefon, takže pro policisty nebylo moc těžké jej najít. Celou dobu ale tvrdil, že s autem nejel a o ničem neví. A to i poté, co mu byl záznam znovu před pár dny přehrán u soudu.

Svou jízdou a následným odstavením auta způsobil osmihodinové zpoždění vlaků a také škodu 23 000 liber, tedy asi 690 000 Kč. Soud byl poměrně nekompromisní. O’Halloran byl odsouzen za ohrožení lidí na železnici, nebezpečnou jízdu a krom toho také za jízdu bez zákonného pojištění na 15 měsíců do vězení. K tomu bude muset poškozeným cestujícím 156 liber, tedy asi 4600 Kč.

Přečtěte si také:  Test Mitsubishi L200 Plus 4WD 6AT (2021)

Detektiv inspektor Raymond Ascott, který případ vyšetřoval, řekl: „Bylo to od O’Hallorana nesmírně nebezpečný a nesmyslný čin, který způsobil značné riziko pro cestující a poškození železnice. Trest, který dostal, je adekvátní a jsme za něj vděčni. Teď bude mít dost času přemýšlet nad svým hloupým činem ve vězení.“

Přidat komentář