ferrari-laferrari-rychlost-372-kmh-video

Řidič rozjel Ferrari LaFerrari na běžné silnici na 372 km/h. Auta se kolem jen míhají

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - 27. 5. 2020


LaFerrari je stále tím nejvýkonnějším Ferrari v aktuální nabídce a je také náležitě rychlé. Maximální rychlost je omezena na 350 km/h, ale na tachometru se objeví vyšší čísla. Jeden z řidičů se dokázal na německé dálnici rozjet na 372 km/h.

Rychloměry proměřují, to je prostě fakt. Ne snad, že by je výrobci neuměli udělat přesné, ale zpravidla je nastavují tak, aby ukazovaly o pár km/h více. Není tedy problém jet podle rychloměru vyšší rychlostí, než na kolik ji omezil výrobce.

Proč váš rychloměr ukazuje více než doopravdy jedete?

A proč o tom mluvíme? Je to jednoduché, protože Ferrari LaFerrari má z výroby elektronicky omezenou rychlost na 350 km/h, takže to, že rychloměr ukáže 372 km/h není nic zas až tak divného.

Řidič maximální rychlost zkoušel na německé dálnici, ale je vidět, že provoz byl minimální. I tak kolem ostatních aut projede tak rychle, že se auto v záběru jen mihnou.

Pro připomenutí dodáme, že Ferrari LaFerrari je hybrid kombinující elektromotor s výkonem 163 koní a točivým momentem 270 Nm s benzinovým motorem V12 o objemu 6.3 litru s výkonem 800 koní a točivým momentem 700 Nm. Celkový výkon pohonné soustavy je 963 koní a maximum točivého momentu je 900 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne auto za pouhé tři sekundy, z 0 na 200 km/h je to rovných sedm sekund a na třístovce je za 15 sekund.

Nejvyšší rychlost dosažená na obyčejné dálnici? Na svědomí ji má český miliardář

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru