Řidič přejížděl z lakovny do servisu. Jeho auto ale nemělo světla, nárazníky, blatníky ani přední značku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 21. 7. 2022


České zákony naprosto přesně stanovují to, v jakém technickém stavu smí auta na silnici. A jsou poměrně přísné, neprojde prasklé čelní sklo, jiná než v techničáku zapsaná kola a další na první pohled maličkosti. Stejně tak zákony naprosto jasně říkají, že řidič nesmí vyjet na silnice, pokud na autě nemá obě registrační značky. Nic z toho ale nedodržel řidič, kterého si nemohla nevšimnout policejní hlídka ve Svitavách.

Auto, kterým se vydal na silnice, totiž nemělo celý předek, tedy nárazník, blatníky, světlomety, masku a ani onu registrační značku. Ani vzadu nebyly blatníky a nárazník, dveře pak byly na svém místě jen díky lepicí pásce a auto nemělo ani zadní světlomety. Vzhledem k tomu, že jelo z lakovny na servis, kde nejspíš měla proběhnout kompletace, jediné, co mělo v dobrém stavu, byl právě lak. Není se co divit, že dle policie řidiče ve správním řízení čeká pokuta až 10 000 Kč.

Auto bez registračních značek nesmí do provozu. Za jízdu s ním hrozí ztráta řidičáku a to i pokud značky cestou upadly

Pro upřesnění dodáme, že auto není technicky způsobilé ve chvíli, kdy má některou ze závad uvedenou ve vyhlášce č. 341/2002 Sb., konkrétně v paragrafu 36. Mimo jiné může jít například o závady na osvětlení, kdy nelze přepnout z dálkových světel na potkávací. A vzhledem k tomu, že řidič žádné světlomety neměl, nemohl je ani přepínat.

A problém byl i v chybějícím předním nárazníku a tím i chybějící přední registrační značce. Jakkoliv sice zadní měl, přední musí na autě být také. Jakkoliv mu tedy chyběla jen jedna, auto bez ní na silnici nemělo co pohledávat.

Štítky: , , , ,

14 názorů na “Řidič přejížděl z lakovny do servisu. Jeho auto ale nemělo světla, nárazníky, blatníky ani přední značku”

 1. Neměl vůbec světla a tak šlo o závadu „nelze přepnout z dálkových na potkávací“, to mě pobavilo. Tato závada zapříčiňuje nezpůsobilost vozidla kvůli oslňovani, pane redaktore. A že by neměl kvůli lakování ani zadní blatníky? Tak to měl nejspíš Škodu 100 nebo Wartburga.

  1. Pedro de Lavedro

   Muhehe ty zadní blatníky mě taky rozsekali :D nepsala to náhodou nějaká blondýna??

 2. Kde jinde na světě chodí u mě nemocní policajti do práce aby někoho naháněli a honili.Na to už je pozdě aby jim někdo vysvětlil význam pomáhat a chránit.Když někdo čeká pomoc a bude jim důvěřovat tak ho zavřou protože mu poradí tak aby si uškodil.

 3. Buzerace našim státním orgánům docela jde. Jsou země, kde je na vozidlech předepsaná jen jedna registrační značka (pokud vím, tak vždy vzadu), STK neexistují (není to někde v zapadlém státě v Jižní Americe či Asii), prasklé čelní sklo se také příliš neřeší, pokud to neznemožňuje výhled z vozidla a vůbec se předpisy a jejich výklad kloní spíše ke zdravému rozumi, než striktní liteře zákona. To ovšem v přeregulovaném levičáckém evrospolku nespadá v úvahu. Logicky vzato, při tom přejezdu žádné zvláštní nebezpečí nevzniklo, aby se tím musela policie nějak zevrubně zabývat a vynášet drakonické tresty.

  1. Přesně tak,mě vylili,že mám o půl centimetru širší disky,jindy ,že na rámu u off-rod nebylo čitelný jedno písmeno z 10 a musel jsem do servisu si nechat vyrazit nové,jinému,že na zadním skle byl malý obtisk-vezu dítě Elišku,že přečnívá koncovka výfuku přes obrys,u nás stát je d.

  2. Nechápu o čem tady diskutujete. Jednou jsou nastavena nějaká pravidla a ta platí pro všechny, ne jenom pro někoho. Předpokládám, že v zaměstnání nebo ve vlastní firmě, v rodině máte také nastavena nějaká pravidla, která je třeba dodržovat aby mohli všichni spolu navzájem fungovat.

  3. Není nic jednoduššího, než se do té země zaslíbené přesunout. Mimochodem, která to je?

   1. Bylo by tedy v tomto případě přípustné, kdyby auto bylo vlečeno na laně? Díky za odpověď.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru