Vždy, když vidíme podobné video, vůbec nechápeme. V tomto případě nás to štve dvojnásob, protože ten trouba, který svým chováním ohrozil sebe i posádku hasičského vozu, jel v Porsche.

Vše se odehrálo v sobotu 13. května kolem poledne v Praze Holešovicích, když se posádka hasičského auta vracela ze zásahu. V úzkých ulicích nejeli s velkým hasičským autem moc rychle, což se ale zjevně vůbec nelíbilo řidiči Porsche 911. Ten je proto v křižovatce ulic Ortenovo náměstí a Osadní prý dosti nevybíravě předjel. Jenže nejen, že v tu chvíli předjížděl přes plnou čáru, ale ještě u toho manévru zvládl použít protisměrný odbočovací pruh.

Právě v křižovatce vyjela z jednoho směru dodávka, jejíž řidič musel zastavit, aby nedošlo k nehodě a řidič Porsche mohl projet. Hasiči pak na takový manévr reagovali zatroubením, což naprosto chápeme. To ale řidiče osobního auta rozčílilo nejprve jen stupidně gestikuloval z okénka a pak zpomalil a nakonec úplně zastavil.

Na pár stech metrech několik přestupků, tomu troubovi nedošla jedna podstatná věc. Ubrzdit cisternu na pár metrech je často nemožné, on měl tak velké štěstí, že mu z auta vůbec něco zbylo.

Video bylo předáno Policii ČR, která má vyšetřit, co se bude dít. Podle dostupných informací už je proti řidiči Porsche vedeno správní řízení a v krajním případě mu hrozí až půl roku bez řidičáku.

EDIT – Záběr z jiné kamery: