2019-01-nehoda-skoda-octavia-do-garaze- (3)

Posledních pár dní je velká zima a řidiče může nečekaně překvapit smyk. Stalo se to asi i řidiči v Moravskoslezském kraji. Ten nezvládl průjezd zatáčkou a naboural do garáže u rodinného domu.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje k tomu prostřednictvím své mluvčí por. Mgr. Zlatuše Viačkové vydalo zprávu:

Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu.

Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

Pokud váháte, jak byste se měli na zimních silnicích chovat, co dělat a co naopak nedělat, poradíme vám například v tomto článku:

Jak jezdit na sněhu a ledu? Jezděte hlavně plynule a s lehkostí jako byste neměli brzdy