Řidič i spolujezdec za jízdy ukazovali prostředníčky na policejní hlídku jedoucí za nimi. Hrozí jim vězení

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 8. 2022


Jak se zachováte, když za sebou uvidíte jet policejní auto? Přidáte? Budete kličkovat? Nebo snad z auta policistům ukazovat, že „jsou jednička“? Tipujeme, že ne, ale jak ukazuje případ z Jičínska, i tací řidiči a jejich spolujezdci jsou.

K incidentu došlo začátkem srpna, když policejní hlídka v obci Staré Místo v rámci své práce rozhodla zkontrolovat posádku staršího BMW. Důvodem byl fakt, že oba, jak řidič, tak spolujezdec, pro ně byli známé tváře. Jenomže vůz potkali v místě, kde nebylo z důvodu bezpečnosti vhodné je hned zastavit. Proto jeli za nimi směrem na obec Jičíněves, kde teprve policisté pustili majáky a světelný nápis stop.

Přečtěte si také:  Vztyčený prostředníček na policejní hlídku se chodkyni nevyplatil. Navíc šla na červenou

I z videa je patrné, že oba mladíci si byli policejní hlídky za zády dobře vědomi. Přesto na ně během jízdy na střídačku ukazovali z okna vztyčený prostředníček. Tomu zastavení doslova šli naproti. Ale byl to jen začátek. Během samotné kontroly byl 20letý řidič a jeho o rok starší spolujezdec k policejní hlídce hrubý a oba policistům několikrát vulgárně nadávali.

„Oba mladíci jsou proto podezřelí z přečinu výtržnictví a v případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí odnětí svobody až na dvě léta,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek