Policisté pravidelně upozorňují na to, že profesionální řidiči kamionů a dodávek jsou zároveň bohužel velmi nebezpeční. Ne snad, že by bourali více než jiní řidiči, ale problém je v tom, že vzhledem k velikosti auta, které řídí, často napáchají mnohem větší a závažnější škody. Navíc je celkem časté, že řidiči těchto velkých aut, kteří často jezdí dlouhé trasy, zahánějí nudu v kabině různými způsoby, které ale za volant nepatří. Bylo by zajímavé zjistit, co asi dělal řidič dodávky, který na D1 přehlédl i blikající majáky policejního auta a naboural je.

K vážné nehodě došlo ve čtvrtek 21. ledna 2021 ráno, kdy policejní hlídka dálničního oddělení z Bernartic vyrazila na D1 vyřešit odstavené osobní auto u krajnice. V těchto případech policisté vyjíždí i s majáky a pomáhají tak označit místo odstaveného vozu. Majáky jsou standardně přeci jen vidět lépe než varovné blinkry nebo trojúhelník. Obzvlášť na dálnici. Jenomže ani to nebylo pro řidiče dodávky dostačující.

Přečtěte si také:  Řidiči dodávek a náklaďáků bourají jako o život. Na dálnicích jsou dle statistik velmi nebezpeční

Ve chvíli, kdy jeden z policistů seděl v autě a v databázi kontroloval doklady řidiče odstaveného, přiřítila se dodávka a stojící auto tvrdě nabourala. Tamní policejní mluvčí Veronika Čermáková k tomu řekla: „Následkem střetu policista ve vozidle i řidič dodávky utrpěli zranění, se kterými byli následně převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče dodávky i policisty byla s negativním výsledkem.“

To proč se nehoda stala, čemu se řidič dodávky věnoval a proč policejní auto neviděl, musí vyšetřit policisté. Pokud léčení někoho ze zraněných přesáhne šest týdnů, může jít řidič až na čtyři roky do vězení. Pokutě se nevyhne zcela jistě a nejspíš se dočká i zákazu řízení.