Řidič autobusu se zasekl na přejezdu. Chtěl se vyhnout kolonám, ale dostatečně se nevěnoval tomu, kudy jede

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 13. 7. 2020


Dopravní komplikace ztěžují život každému řidiči a tradiční letní rozkopání spousty silnic a dálnic je o nervy. Chápeme proto, že se každý řidič snaží ty kolony a rozkopaná místa nějak objet, ale vždy je u toho potřeba přemýšlet hlavou a sledovat, co se kolem děje. To ale neudělal řidič autobusu, kterého zachránil náhodný kolemjdoucí.

Vše se stalo ve čtvrtek 9. července, kdy policisté vyjížděli k autobusu, který se zasekl na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou. Bylo velké štěstí, že na tuto velmi nebezpečnou situaci zareagoval náhodný kolemjdoucí, který zavolal na železniční správu a zařídil zastavení veškeré dopravy. Štěstím také bylo, že se řidič po sérii špatných rozhodnutí vzpamatoval a první co udělal, bylo, že poslal všechny cestující pryč.

Nevhodně zvolená objížďka

Podle policie jel řidič původně po dálnici D1 a to ve směru z Prahy do Brna. Jenže dálnice je i letos rekonstruována, což znamená i několik kilometrů dlouhé kolony, které jsou obzvlášť v pátek o nervy. Proto se rozhodl, že se jim vyhne a dálnici objede. Ovšem dost nesledoval to, kudy jede.

Pokud by si dával dostatečný pozor, musel by vidět, že jen kousek od přejezdu je dopravní značka upozorňující na zákaz vjezdu aut, jejichž hmotnost přesahuje 3,5 tuny. Policie zařídila vyproštění autobusu a řidiči udělila pokutu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek