Zdroj: FB Zdenek Bazant

Je neuvěřitelné, že po velkém množství nehod na přejezdech a poté, co policie neustále upozorňuje na to, že na přejezdech je nutné dodržovat pravidla provozu, se najde někdo, kdo to vše ignoruje. Nejen, že jde o profesionálního řidiče, ale kromě toho svým  manévrem ohrozil i dalšího řidiče osobního auta, pasažéry v autobusu a k tomu ještě případné pasažéry a obsluhu vlaku.

Kdy tohle skončí? Řidiči neustále zbytečně riskují a bourají na železničních přejezdech

Video se objevilo na facebooku a vyvolalo vášnivé diskuze. Na záběrech pořízených z palubní kamery je vidět autobus, který dojel k železničnímu přejezdu, na kterém blikalo červené světlo a už před ním stálo jedno osobní auto. Jenomže řidič autobusu to neřešil, auto objel a pokračoval v jízdě dál.

Policie po totožnosti řidiče pátrá a podle nás by v ní neměl být problém. Autobus patří společnosti ICOM Transport, jejíž jednatelka Kateřina Kratochvílová se pro média vyjádřila v tom smyslu, že se firma s takovým chováním neztotožňuje a celou věc prověří.

Řidiči za tento dost nepochopitelný kousek hrozí až 8 let vězení. Pokud ovšem na palubě bylo více než 6 cestujících, jde o obecné ohrožení, kde jsou sazby mnohem vyšší.

Zveřejnil(a) Zdenek Bazant dne Sobota 2. listopadu 2019