Řidič Audi RS4 stíhá Acuru NSX, po cestě mu ale praskne pneumatika – video

Autor: Pavel Srp - 28. 2. 2016


Nová Acura/Honda NSX je impozantní auto. Potkat ji na ulici se takřka stále vyrovná stejné pravděpodobnosti jako vyhrát v loterii. Ale co když ji na silnici potkáte a nevíte, co je to zač? Vydáte se za ní, abyste ji dostihli? Řidič Audi RS4 z přiloženého videa ano, ale…

Acura NSX je technický skvost. Pod kapotou najdeme dvakrát přeplňovaný motor V6 s úhlem rozevření válců 75 stupňů, který je spojen s devítistupňovou dvouspojkovou převodovkou, a je kombinován s hybridním systémem (Sport Hybrid system) tvořeným třemi elektromotory. Výkon celé soustavy se pohybuje na maximální hodnotě 550 koní a je posílán na všechna čtyři kola.

Naproti tomu Audi RS4 – podle útržků interiéru i zvuku – bude generace B7 s poctivým atmosférickým osmiválcem, která se vyráběla mezi lety 2006 až 2008. Motor 4,2 V8 nabízel výkon 309 kW/420 koní a na všechna čtyři kola je přenášela automatická převodovka.

Řidič Audi RS4 u videa píše, že byla neděle, kdy se hrálo finále letošního super bowlu. To je v Americe jeden z největších „svátků“ v roce. Doma už na něj čekali kamarádi a známí a on měl auto naloženo občerstvením – využil jeho praktickou stránku. V kufru tak cinkaly láhve vína a další dobroty, když v Latigo Canyon potkal tuhle bílou placku. A protože nevěděl, o jaké auto jde, rozhodl se ho stíhat. Nutno uznat, že Audi RS4 sice není z nejpomalejších, ale udržet tempo se zbrusu novým supersportem prostě zvládnout nemůže. Z videa je vidět, že se v rychlém tempu za Acurou docela trápí. Po chvíli pronásledování mu navíc praskne pneumatika. Ještě, že to skončilo takhle „dobře“… No, ale Acura mu ujela.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru