Řidič amerického pick-upu zablokoval nabíjecí stanici. Prý se jeho auto cítí být Toyotou Prius

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: The Tesla Life - 28. 9. 2021


Elektromobilita, stejně jako narůstající počet pohlaví, se stala terčem řady více či méně korektních vtipů. Řidič velkého pick-upu Dodge RAM 1500 to dovedl k dokonalosti. Spojil obě palčivá témata dohromady a k tomu ještě zablokoval dobíjecí stanici.

Ono blokování dobíjecích míst pro elektromobily a hybridy je oblíbenou kratochvílí těch, kteří s tímto stále ještě relativně mladým druhem motorismu nesouzní. Jenomže nejen, že je to nesmírně hloupé, ale navíc ve většině států, včetně Česka, je to i nezákonné. U nás za podobné chování hrozí pokuta až 2500 Kč a k tomu možný odtah. Zatímco u nás ona kratochvíle, které se za „velkou louží“ říká „ICE-ing“, tedy blokování dobíjecích míst spalovacími auty, zase tak rozšířená není, například v Americe ano.

Jeden z těch, který tuto činnost zjevně provádí velmi rád, je také majitel velkého pick-upu, který se prý podle samolepky na víku nákladového prostoru identifikuje jako Toyota Prius, tedy jako celosvětově nejznámější elektrifikovaný vůz. Jakkoliv to působí komicky, stále nejde o moc chytré chování. Vlastně tím ani nic nezíská. Tedy kromě pokuty.

Fotka zaparkovaného pickupu byla zveřejněna na twitterovém účtu TheTeslaLife, kde vyvolal velkou debatu. Někteří připomínají, že řada elektromobilistů se také fotila na čerpacích stanicích, ale jedním dechem dodávali, že hloupě neblokovali čerpací stojany. Dalším to připadalo vtipné, ale jiní nechápali, jak tohle někoho vůbec napadne a dotyčného označovali ne zrovna lichotivými pojmenováními.

Majitel účtu ale upozornil, že v prvé řadě bychom všichni měli používat mozek a přemýšlet. Obdobné chování zbytečně zvyšuje nevraživost a té je na silnici už i tak dost. Další tedy netřeba.

Štítky: , , , ,

4 názory na “Řidič amerického pick-upu zablokoval nabíjecí stanici. Prý se jeho auto cítí být Toyotou Prius”

    1. Jaromír píše tak chytře, že už to lépe nejde.
      Ne potrebuje nabijeni —– Nepotrebuje nabijeni ale i Ne, potrebuje nabijeni
      Prostě jeden znak vynechaný.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru