Retro v podání Gullwing America

Autor: Anina Russová - 9. 3. 2012


Společnost Gullwing America je známa svou slabostí pro retro styl v moderním kabátu. Toho se držela i tentokrát a vytvořila projekt s názvem P/904 Carrera. Tento prototyp vychází z platformy Porsche Boxster z let 2005 – 2011 a využívá například stejnou 6-stupňovou manuální převodovku a známou motorizaci 3,4 litru o výkonu 217 kW.

P/904 Carrera bude vybavena všemi nejnovějšími technologiemi včetně LED světel,  stanicí pro iPod či navigací. Díky použíté platformě bude mít nový majitel k dispozici i prvky jako je posilovač řízení, klimatizace či ABS. To vše při zachování krásných, dalo by se říci, kultovních linií sportovních vozů z 60. let 20. století.

Jako třešnička nadortu pak působí sportovně laděný výfuk a speciálně upravený podvozek, který vůz udrží na silnici i ve vysokých rychlostech. K tomu mu pomohou také 18″ kola v retrostylu. Karoserie bude vyrobena z ultra lehkého kompozitu.

Cena bohužel zatím známa není, ani to kdy tento (dle mého) velice povedený prototyp vyjede na silnice, ale první testy u Gullwing America již proběhly. Nezbývá nám nic jiného než čekat a těšit se, že se alespoň jeden kus dostane také do ČR.

[nggallery id=501]

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru