Občas se stavba repliky prostě nevydaří, a někdy jsou tyto stavby doslova k pláči, to třeba když majitel opravdu nemá soudnost. Pak vznikají šílenosti jako Lamborghini Reventón nebo Ferrari Enzo… Je pravda, že občas se najdou i povedenější stavby, dokonce třeba i u nás – na prodej tu byla replika Ferrari F40 a aktuálně je na prodej rozestavěné Lamborghini Murcielago. Neříkám, že jsou bůh ví jak skvělé, ale rozhodně to není žádný velký průšvih.

V Americe je teď na prodej repliky opravdové legendy v podobě závodního Porsche 917. Je velice nepravděpodobné, že kdy někdo z nás bude emít příležitost si takový vůz koupit a nebo alespoň projet… A toho si byl dobře vědom i dotyčný, který tuto repliku postavil. Porsche 917 je jedno z nejúspěšnějších závodních vozů automobilky ze Stuttgartu. Tento model vyhrál slavný závod 24 hodin Le Mans v 70. letech hned dvakrát za sebou a doslova drtil veškerou konkurenci.

O pohon tohoto vozu se stará motor V8 z Chevroletu LT1 o výkonu 400 koní, které na zadní kola přenáší třístupňový automat. Design vozu je o poznání divočejší a dravější než u originálního Porsche 917 a završují ho 17″ kola Fuchs.

V současné době se cena v inzerátu pohybuje na 18 100 dolarech a stoupá, tak uvidíme za kolik se nakonec tahle prapodivná replika prodá. Aukce končí v pondělí 10.června.

-AR-