Jen před pár dny představila španělská automobilka SEAT novou generaci modelu Ibiza a už se novinky chytil známý počítačový mág, který si říká X-Tomi Design. Zkusil vytvořit Ibizu ve sportovní verzi Cupra.

Podle prvních reakcí to vypadá, že se nová Ibiza dočká úspěchu. Komentáře na ni jsou pozitivní, jediné, co se ji tak vyčítá je fakt, že se až příliš podobá většímu Leonu. Jde Ibize ale něco takového opravdu vyčítat? Ačkoliv je design věcí subjektivní, asi se shodneme na tom, že ostré a odvážné tvary Ibize jen a jen prospěly. Navíc je oproti své předchůdkyni prostornější, kufr je větší o 63 litrů a zároveň je lehčí a ovladatelnější díky použití nové platformy MQB A0. Mimochodem, tuto platformu dostane i Škoda Fabia nebo Volkswagen Polo, to ale až s novou generací.

X-Tomi Design ke svým renderům prozradil, že podle něj by bylo ideální, aby Ibiza Cupra disponovala minimálně 200 koňmi, ale raději by 250 koní. Nám by se líbilo něco mezi tím… V tu chvíli by šlo o velmi svižnou sestřičku nedávno představeného SEATu Leon Cupra 300. Pro jeden render přidal X-Tomi také slušivý oranžový paket, který znáte z modelu Leon Cupra s paketem Performance Orange.

Jestli Ibiza v ostré verzi bude vypadat podobně, nevíme. O výkonu můžeme také jen spekulovat, ale víme, že přesně něco takového by se nám moc líbilo!

Kromě dobře vypadající verze Cupra si X-Tomi Design připravil i designovou studii toho, jak by městská Ibiza vypadala v outdoorové verzi X-Perience 4DRIVE. Ibiza dostala zvýšený podvozek, pohon všech kol a plastové díly. Hodně vydařené, co myslíte?