Od roku 1898 Renault stále inovuje, překonává stereotypy a vnáší převratné změny do tradičních nabídek s ohledem na požadavky zákazníků, které jsou klíčovým prvkem nových projektů.

Po omlazení Clia Renault dále pokračuje v designového útoku s modelem Capture podle návrhu Laurense Van den Ackera. Benoît Bochard, ředitel produktové řady – segment A/B k tomu dodal: „Renault Captur je kompaktní, přátelské a jednoznačně praktické vozidlo. Má v sobě geny Renaultu a je opravdovým crossoverem určeným pro zážitky…“

Renault Captur – vnějšek crossoveru

Jemné, plynulé a vyvážené tvary Renaultu Captur prozrazují silný charakter vozidla bez okázalosti. Oceňovaný a robustní design je inspirován konceptem vozidla „Captur“, jehož charakter a evokující pojmenování Renault Captur převzal. Nový crossover od Renaultu fascinuje svou vřelostí a jeho siluetu zvýrazňuje dopředu vysunuté šikmé čelní sklo.

Kompaktní rozměry, zvýšená světlá výška, velká kola a spodní ochranné kryty karoserie umožňují jeho využití ve všech aspektech každodenního života.

Individualizovatelný Renault Captur vsází zejména na originální dvoubarevný lak, kterým lze odlišit střechu a sloupky od zbývající části karoserie.

Renault Captur – jednoprostorový vnitřek

Ačkoliv je Renault Captur velmi kompaktní (4,12 m), vyvolává dojem prostornosti a obyvatelnosti, který je ještě umocněn dopředu vysunutým čelním sklem a úctyhodnými rozměry interiéru.

Exkluzivní a barevná kabina vyjadřuje vstřícnost, vřelost a uvolněnost; tento dojem lze zvýraznit individualizací interiéru pestrým výběrem míst určených k dekoraci, dostupných odstínů a motivů.

Renault Captur rovněž nabízí funkce a komfort jednoprostorového vozidla: vysoko umístěné sedadlo řidiče, velký zavazadlový prostor, modularitu a inovativní úložný prostor.

Sériová výbava Renaultu Captur nabídne příslušenství srovnatelné s vozidlem vyššího segmentu: handsfree kartu, asistenta rozjezdu do kopce, kameru a parkovací senzory.

Neopomenutelný je také systém Renault R-Link – zcela nový integrovaný multimediální on-line dotykový tablet. Je rozšířen o audiosystém 6HP, Bluetooth® a audio-streaming se systémem Arkamys® zajišťujícím vysoce kvalitní zvuk.

Renault Captur – ovladatelnost a požitek z jízdy jako u kompaktního sedanu

Renault Captur pocházející z platformy nového Clia, které je, pokud jde o jízdní vlastnosti, uznávanou referencí v segmentu B, nabídne dynamické jízdní vlastnosti na nejvyšší úrovni. Vozidlo spojuje jízdní stabilitu, živost motoru, ovladatelnost a kompaktnost.

Benzinové nebo dieselové pohonné jednotky vybavené nejmodernější technologií Renaultu budou „best in class“ v oblasti spotřeby a emisí CO2 od 96 g CO2/km.

Renault Captur se bude vyrábět v továrně Renault ve Valladolidu ve Španělsku. Odhalen bude v březnu letošního roku na autosalonu v Ženevě.

Tisková zpráva/-PS-