renault_morphoz_ev_concept_ (1)

Renault Morphoz získal díky svému futuristickému designu a variabilitě cenu za prototyp roku ve třetím ročníku Automobile Awards. Díky modulové platformě tento elektromobil dokáže poskytnout požadovaný výkon, být nezávislý a přizpůsobit se v každém životním okamžiku. Renault Morphoz se také přizpůsobuje v reálném čase díky nastavitelné karosérii, která umožňuje každodenně využívat všechny výhody modelu, upravit interiér pro dlouhé cesty a získat více místa pro doplňující baterie.

Dva prototypy v jednom

Morphoz získal cenu za prototyp roku 2020, která hodnotí nejvíce inovační prototyp za daný rok. Morphoz se dokázal odlišit od konkurence díky inovačnímu designu, který nabízí nevídanou variabilitu.

Přečtěte si také:  Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing spojí své síly pod značkou Alpine

Design Morphozu spojuje atributy sedanu, SUV a kupé. Elektrická energie pohonu je zdůrazněna četnými vnějšími detaily. Tento nevídaný prototyp umožňuje nastavit dvě délky: 4,40 m ve verzi City a 4,80 m ve verzi Travel. Morphoz tak vyhoví každému požadavku uživatelů. Morphoz je 100 % elektrický, s indukčním nabíjením i během jízdy. Je vybaven funkcemi autonomního řízení úrovně 3.

Vzhled karosérie a kabiny lze přestavět a přizpůsobit potřebám řidiče a cestujících. Žlutá barva prozáří interiér a výklopná sedadla umožňují výměnu. Objevný prototyp Morphoz představuje budoucnost nové rodiny elektrických modelů řady Renault, která nastoupí v roce 2021.

Cena za prototyp roku na Automobile Awards

Ve třetím ročníku Automobile Awards proběhlo rokování členů poroty, kterou tvořily francouzské osobnosti automobilového světa, od 5. října do 5. listopadu 2020. Renault získal také druhou cenu za reklamu roku díky televiznímu spotu v angličtině, jenž představil 30 let života s Clio.

Přečtěte si také:  Do roku 2025 představí Renault 14 nových vozů. 7 bude plně elektrických, 7 bude spadat do segmentu C/D

François Leboin, ředitel tvorby prototypu, převzal cenu z rukou Jonathana Tuchbanta, generálního ředitele Clubu Identicar: „Pojetí Morpohozu je odvážné díky modulovému řešení, inovační díky designu, soustředěné na člověka skrze možnostem sdílení a výměny, čímž dokonale ztělesňuje DNA Renaultu. Uvádí novou generaci elektrických vozidel a slibuje poskytnout nový zážitek z jízdy všem uživatelům vozu. Jsem šťastný, že MORPHOZ rezonuje s představivostí poroty, a děkuji Automobile Awards, že nám tuto cenu udělila.“